porty na-mazurach.pl

przewodnik
  Kanał Giżycki (Łuczański)

na-mazurach.pl - Wielkie Jeziora Mazurskie - Kanał Giżycki (Łuczański) - przewodnik, interaktyna mapa Mazur


Kanał Giżycki nazywany również Łuczańskim ma długość 2130 m. i łączy dwa jeziora - Niegocin i Kisajno. Należy go pokonywać z położonym masztem z powodu przecinających go mostów. Wejście do kanału od strony jeziora Niegocin to jednocześnie najbardziej wysunięty na północ zakątek jeziora. Miejsce to ulokowane jest w samym centrum miasta, między Przystańią LOK a portem miejskim. Podczas wchodzenia do kanału nie ścinamy drogi - wchodzimy na wprost. Może to być trudne, ponieważ na tym obszarze panuje duży ruch. Na przedłużeniu lewej główki kanału, w odległości około 10 m od brzegu, znajdują się kamienie, które bardzo spłycają to miejsce do około metra głębokości.

na-mazurach.pl - Wielkie Jeziora Mazurskie - Kanał Giżycki (Łuczański) - przewodnik, interaktyna mapa Mazur
Płynąc wzdłuż kanału, w odległości 500 m od główek, natrafiamy na pierwszy most kolejowy, pod którym jest wąski prześwit. W odległości około 100 m od mostu kolejowego kanał przecina unikatowy most obrotowy. Most otwierany jest według dziennego rozkładu dostosowanego do rozkładu rejsów statków Żeglugi Mazurskiej. Od 1 czerwca do 15 września 2005 r. most otwierany będzie dla ruchu wodnego w godzinach:
8.10 - 8.30
10.35 - 11.00
12.30 - 13. 00
13.45 - 14.45
15.50 - 17.20
18.30 - 19.00

na-mazurach.pl - Wielkie Jeziora Mazurskie - Kanał Giżycki (Łuczański) - przewodnik, interaktyna mapa Mazur
Przeprawa przez most regulowana jest sygnalizacją świetlną. Ruch pomiędzy podporami mostu jest jednokierunkowy - pierwszeństwo określają znaki nawigacyjne. W sytuacji wzmożonego ruchu należy zachować szczególną ostrożność.

Żeglarze szukający miejsca na postój powinni zwrócić uwagę na znaki nawigacyjne regulujące zasady ruchu w kanale. Omijanie przepisów może skończyć się mandatem, gdyż rejon kanału jest miejscem częstych wizyt stróżów prawa. Po pokonaniu mostu obrotowego miniemy jeszcze dwa mosty do końca kanału. W okolicach pierwszego mostu drogowego musimy trzymać się środka toru wodnego, gdyż przy główkach jest dość płytko. Od ostatniego mostu do zatoki Tracz, która stanowi część jeziora Kisajno, jest około 300 m.
 wstecz
na skróty

Copyright © 2005-2022 BDG ACME. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kontakt | Mapa serwisu | Nota prawna | Regulamin | Oferta dla firm | Logowanie

Czartery jachtów na Mazurach. Szybki czarter jachtów Mazury .
Jachty i czartery jachtów Mazury.